Sběrnice DALI

Jste osvětlovací technik nebo designér, který se potýká s výběrem správného osvětlení pro daný prostor? Je pro vás obtížné držet krok s novými technologiemi osvětlení? Snažíte se optimalizovat energetickou účinnost a vytvářet pomocí osvětlení různé atmosféry?

Optimalizace energetické účinnosti je pro mnoho podniků a institucí důležitým cílem, protože snižuje náklady na energie a má pozitivní dopad na životní prostředí. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je použití sběrnice DALI.

Produkty, které byste měli znát

Sběrnice DALI, vyvinutá předními výrobci osvětlení a spadající pod alianci Digital Illumination Interface Alliance, nahrazuje zastaralý řídicí systém 1-10V. Díky obousměrné komunikaci umožňuje DALI nejen zapínat a vypínat světla, stmívat je a hlásit poruchy, ale také je ovládat na základě faktorů, jako je čas a pohyb pomocí detektorů pohybu. Můžete dokonce ovládat žaluzie, pergoly nebo klimatizaci na základě okolní teploty.

Systém DALI pracuje podle normy IEC 62386, takže všechna zařízení jsou vzájemně kompatibilní a zajišťují maximální funkčnost. Díky dosahu až 300 metrů je sběrnice DALI ideální pro velké prostory, jako jsou kancelářské budovy, nákupní centra nebo průmyslové haly. Pomocí sběrnice DALI můžete nastavovat jas, přepínat mezi scénami a dokonce nastavovat barvy. Díky tomu můžete vytvářet různé atmosféry pro různé situace, například pro prezentaci nebo relaxaci v kancelářské budově.

DALI také umožňuje přesné řízení osvětlení, čímž se dosahuje vysokých úspor energie vypínáním světel, když nejsou potřeba, nebo efektivním řízením jejich jasu. Technologie LED, kterou DALI využívá, je také ekologická a energeticky účinná.

Blokové schéma DALI
Používáme cookies
Pro správné zobrazení všech funkcí webových stránek využíváme soubory cookie.